راه های کاهش بانس ریت

4 راه ساده برای کاهش بانس ریت سایت وردپرسی چیست؟

4 راه ساده برای کاهش بانس ریت سایت وردپرسی چیست؟

این که سایت شما در گوگل نتیجه خوبی را کسب کرده است به شما تبریک میگوییم اما خبر بد این است که شما فقط نصف راه را رفته اید . نصف راه این است که کاربر را به سایتتان جذب کنید و نصف دیگر آن می باشد که آن کاربر خاص را با سایتتان درگیر کنید .در این مقاله قصد داریم به 4 راه حل برای بهبود همان درگیر کردن کاربر با سایت و یا بانس ریت اشاره کنیم پس با ما همراه باشید .

به چه علتی بهینه سازی تجربه کاربران برای موفقیت وب سایت وردپرسی شما الزامی می باشد ؟

همانطوری که انتظار داریم بهینه سازی تجربه کاربری شامل هر نوع بهینه سازی وب سایت شما به جهت افزایش میزان کارآیی آن می باشد . توحه داشته باشید که در اینجا منظور ما طراحی سایت نیست چرا که ممکن است یک وب سایت با طراحی ضعیف همچنان تجربه کاربری خوبی را برای مخطابان هدفش رقم بزند.4 simple ways to reduce bounce rate

بانس ریت چیست؟

بانس ریت به عددی میگویند که کاربر بعد از ورود به سایت شما چقدر در آن وقت میگذراند ، چند درصد کاربران فقط سایت شما را انداز برانداز میکنند و بدون هیچ کلیکی آن را ترک میکنند؟ و چند درصد ان ها مدت زمان زیادی را صرف آن میکنند و بیشتر اطلاعاتی که نیاز دارند ، بیشتر زمانشان و بیشتر سوالاتشان از طریق سایت شما میتواند برطرف شود؟

یکی از راه های کاهش بانس ریت سایت طراحی واکنش گرا می باشد .

این به آن معناست که باید سایت شما ریسپانسیو باشد . حال ممکن است برایتان این سوال پیش بیاید که ریپسناسیو یعنی چه؟ در سایتی که شما طراحی میکنید ممکن است بعد از رتبه گرفتن در گوگل کاربران با ابزارات متفاوتی مثل گوشی و یا لپ تاپ و یا کامپیوتر وارد سایت شما شوند این که در هر سایزی و با هر دستگاهی که وارد سایت شما می شوند ، آن چگونه کار کند و تمام المان های آن به درستی و در جای درست به کار برده شده باشد به طوری که کاربر در استفاده از آن دچار مشکل نشود ریسپانسیو نام دارد . در حالت کلی به آن مناست که تا چه اندازی ای وب سایت شما متناسب با هدف آن طراحی گشته است . با استفاده از گوگل آنالیتیکس میتوانید متوجه شوید که مخاطبان سایت شما عموما از چه دستگاهایی برای مراجعه به سایت شما استفاده میکنند.

یکی از راه های دیگر کاهش بانس ریت نمایش ناوبری به صورت ثابت برای کاهش بانس ریت سایت می باشد :

به عنوان مثال به جای این که فقط در بالای هر صفحه راهنمای ناوبری کاربران را به آنها نشان بدهید ، ان را به صورت ثابت در وب سایتتان تعریف کنید تا موقعی که کارر به پایین صفحه میروند نیز بتوانند آن را مشاهده کنند . با این کار شما میتوانید مطمئن شوید که کاربران وب سایتتان هر لحظه آنچه را که لازم دارند دسترسی دارند در صورتی که از راهمای ناوبری ثابت برای وب سایتتان استفاده میکنید باید دقت داشته باشید که نمایش صفحه وب سایتتان در گوشی و در دستگاه های دیگر هم صحیح باشند و درهم نباشند .

کاهش بانس ریت

ساید بار سایت یکی از مهم ترین ویژگی ها برای کاهش بانس ریت سایت می باشد :

مانند داشتن یک راهنمای ناوبری ثابت ، بودن ساید بار ثابت برای نمایش المان های مهم و اصلی وب سایتتان در افزایش کارایی وب سایت شما میتواند بسیار مهم و البته موثر باشد.

تعبیه دکمه های شناور اشتراک گذاری مطالب روی شبکه ها اجتماعی :

احتمالا تاحالا با گزینه های اشتراک گذاری مطالب یک سایت مواجه شده اید و به کارتان آمده . این یکی از راه هایی است که میتواند روی کاهش بانس ریت شما تاثیر فوق العاده ای بگذارد اما این که شاید بعضی ها تصور این را داشته باشند که بودن این دکمه های دیگر مثل قبل کارایی ندرند اما ما هنوز هم معتقد می باشیم که این دکمه ها هنوز جایگاه خودشان را دارند به علاوه این که دکمه های اشتراک گذاری روی شبکه های اجتماعی روی ساید بار و یا راهنمای ناوبری ثابت خود میتوانید قرار بهید .

موارد بسیار زیاد دیگری هستند که برای افزایش و بهبود کارایی وب سایت های وردپرسی شما وجود دارد اما ما در این مقاله به همنی 4 مورد بسنده کردیم. این 4 مورد از جمله مهم ترین نکات موجود هستند با این حال به یاد داشته باشید که گاهی حتی نکات بسیار ریز و کوچک نیز تغییراتی بزرگ و اساسی میتوانند ایجاد کنند .

مثلا، سرعت لود، یکی از مهم‌ترین نکات برای کارایی یک وب‌سایت می باشد. اگر سرعت لود وب‌سایت تان پایین باشد، کاربران سریع از وب‌سایت‌ شما خارج شده و آن را ترک می‌نمایند و دیگر هرچقدر روی جنبه‌های دیگر وب‌سایت تان کارکرده باشید بی‌اثر می شود. در  ضمن  روی مسائل دیگری از وب‌سایت تان  مانند بهینه‌سازی عکس‌ها، کش وب‌سایت و … می‌توانید کارکنید و آن را از جنبه‌های گوناگون بهینه‌سازی نمایید.

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *