پیدا کردن بهترین کلمات کلیدی

پیدا کردن بهترین کلمات کلیدی با چند ابزار ساده

روش های پیدا کردن کلمات کلیدی (keyword research) چگونه است؟

یکی از مهم ترین کار هایی که برای بهینه سازی وب سایت انحام میدهیم اسفاده از Keyword Research   یا تحقیق روی کلمات کلیدی است.وقتی از کلمات کلیدی استفاده میکنیم منظور فقط یک واژه یا عبارت نیست بلکه کلماتی هستند که مخاطب بزای یافتن سوال ان را سرچ میکنند. برای این کار ابزار زیادی در اختیار داریید در این مغاله سعی شده بهترین ابزار را به شما معرفی کنیم پس تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

 

ابزار های تحقیق کلمه کلیدی

بهترین ابزار های کیوورد ریسرچ چیست؟

الکسا (alexa)

احتمالا اسم این ابزار را شنیده اید الکسا یکی از محبوب ترین نرم افزار جست و جوی کلمات است. الکسا میتواند زاویه منحصر به فردی برای کلمات پرکاربرد ارائه دهد. به طور خلاصه الکسا به شما امکانات زیرا رایگان ارائه میدهد.

 • کلماتی که رتبه گرفتن در آنها آسان است
 • شناسایی رقبا در حوزه سئو
 • تحلیل کلمات کلیدی
 • مقایسه و برسی  تراکم وب سایت

با الکسا از رقبای خود پیشی بگیرید

 میتوانید با کمک گرفتن از ابزار تحلیل الکسا در حوزه های مختلف مثل رتبه , ترافیک وب سایت در صفحات موتور های جست و جو تا بک لینک و از همه مهم تر کلمات کلید از رقبای خود پیشی بگیرید مخاطب بیشتری جذب کنید

با استفاده از الکسا میتوانید :

 • از بزرگ ترین رقبای تان بهتر باشید
 • برسی ترافیک,رتبه و متحوای وب سایتتان را با رقبای خود مقایسه کنید
 • تجزیه و تخلیل استزاتژی های حریفان
 • برسی نقاط قوت ونقاط ضعف متحوا

همچنین بخوانید:بهترین ابزارهای خزنده وب برای سئو در سال ۲۰۲۱‍‍!

 

گوگل ترندز ( Google Trends)

پیدا کردن بهترین کلمات کلیدی

یکی از مفید ترین پلتفرم گوگل,گوگل ترندز است که شما میتوانید مشاهده کنید که کلمات کلیدی که جستجو شده چه تغیراتی داشته است.برای استفاده از این ابزار تنها کافی است وارد آن شده و عبارت کلیدی مورد نظر خود را وارد کنید.سپس می توانید لیست کلمات کلیدی مرتبط و محبوبی که در 12 ماه گذشته توسط کاربران استفاده شده اند را مشاهده کنید.یکی از ابزار بسیار مفید که این ابزار ارائه میدهد وجود قابلیت relate queries است.که میزان رشد استفاده شده از این جستو جوی میان کاربران چه وضعیتی دارد.

اگر میخواهید با گوگل ترندز بیشتر اشنا شوید و نحوه کار با ان را حرفه ای تر یاد بگرید  حتما مقاله ای که برایتان اماده کرده ایم به نام گوگل ترندز چیست ونحوه کار با ان چگونه است را مطالعه کنید.

با استفاده از ابزار (AdWord & SEO Keyword Permutation Generator) کلمات را کلیدی ترکیب کنید

یکی از بهترین ابزار های آنالیز کلمات کلیدی میباشد که به صورت رایگان میتوان از آن استفاده کرد آپشنی که آن متمایز کرده است ترکیب عبارت های مختلف در تمامی حالت ها است و با این کار لیست طولانی از کلمات را بی شما ارائه میدهد

کی‌ورد تول (KeywordTool.io) عصاره ای کلمات پیشنهادی گوگل

کی‌ورد تول ابزار رایگان یافتن کلمات کلیدی است و می‌تواند صدها کلمه کلیدی طولانی را پیرامون هر موضوع به شما پیشنهاد دهد. در واقع، این ابزار عصاره‌ای از کلمات کلیدی پشنهادی گوگل را در اختیارتان قرار می‌دهد.

نسخۀ رایگان این ابزار می‌تواند ظرف یک ثانیه، بیش از 750 کلمه کلیدی طولانی را به شما پیشنهاد دهد. گوگل تول پرو (Keyword Tool Pro)، نسخۀ پیشرفتۀ گوگل تول، در مقایسه با نسخۀ رایگان این ابزار، کلمات کلیدی بیشتری را در اختیارتان قرار می‌دهد.

به‌طور کلی، با استفاده از نسخۀ رایگان و پیشرفتۀ این ابزار، می‌توانید هزاران کلمۀ کلیدی طولانی را بیابید و در تولید محتوا، بهینه ‌سازی موتورهای جستجو، تبلیغات به ازای هر کلیک و دیگر فعالیت‌هایمربوط به حوزۀ مارکتینگ از آن‌ها بهره بگیرید.

کی‌ورد پلنر در مقابل کی‌ورد تول : تفاوت ها و شباهت ها 

کی‌ورد پلنر ابزاری برای تبلیغ‌کنندگان است و با هدف تولید محتوا یا سئو طراحی و تولید نشده است. درست است که در کی‌ورد پلنر،می‌توانید اطلاعات ارزشمندی را در مورد رقابت یا میزان جستجو در ماه به دست بیاورید، اما کلمات کلیدی ارزشمندی عایدتان نخواهد شد.

اگر به دنبال بازاریابی محتوا در سئو هستید، کی‌ورد تول بهترین جایگزین برای گوگل کی‌ورد پلنر است، چرا که کلمات کلیدی طولانی و محبوب را از کاربران مخفی نمی‌کند. در نتیجه، برای تولید محتوا برای وب‌سایت‌تان، می‌توانید با خیال راحت، به سراغ کی‌ورد تول بروید.

استفاده از کیوردطول برای کمپین های تبلیغاتی

علاوه‌براین‌ها، اگر به دنبال راه‌اندازی کمپین تبلیغات پرداخت به ازای هر کلیک هستید و می‌خواهید تبلیغات‌تان مبتنی بر کلمات کلیدی باشد، باید کلمات کلیدی مناسبی را برای کمپین‌تان انتخاب کنید.

اچرفس (Ahrefs) دست یابی به اساسی ترین اطلاعات

یکی دیگر از ابزار های کلمات کلیدی به شمار میرود که ابزار های مفیدی را برای تحقیق کلمات و دیگر موارد مربوط به بهینه سازی میباشد.این ابزار وقتی ارایه شد فقط برای تحلیل بک لینک بود با پیشرفته شدن نرم افزار ابزار های کاربردی اش زیاد شد و بسیار چرکاربرد شد. اکنون که این مقاله را مینویسیم اچرفس دارای بیست ابزار برای کمک به بهبود سایت دارد  

تحقیق کلمات کلیدی با Ahrefs

اچرفس از ابزارهای کاربردی برای یافتن کلمات کلیدی است.این ابزار شباهت نزدیکی با دیگر ابزارهای سئو، مانند سمراش و ماز، دارد، اما یک عنصرسبب تمایز آن می‌شود: ایجاد کلمات کلیدی جدید.

اچرفس ایده‌های مربوط به کلمات کلیدی و استراتژی‌های کارآمد سئو را در اختیارتان قرار می‌دهد.

دیتابیس اچرفس فقط محدود به گوگل یا موتور جستجوی خاصی نیست، بلکه ده موتور جستجوی متفاوت را از جمله یوتیوب (youTube)، آمازون (Amazon) و بینگ (Bing)، پشتیبانی می‌کند.

گوگل کی ورد پلنر (Google Keyword Planner)پیش گوی مورد اعتماد

اگر به دنبال ابزار رایگان و مناسبی هستید گوگل کی  ورد پلنر یکی از بهترین گزینه ها برای شما است .یک پیش گوی خوب که به صورت روزانه به روزرسانی میشود.

ابزار سمراش (SEMrush) ساده ولی بسیار کاربردی

پیدا کردن بهترین کلمات کلیدی

یکی از بهترین و ساده ترین رابط کاربری دارد که خدماتش با بقیه ابزار کمی متفاوت است. به جای اینکه لیست بلند بالایی از کلمات به شما بدهد کلمات کوتاه,کلید و کاربردی را به شما ارایه میدهد که قبلا امتیاز خوبی گرفته است اما سمراش فقط ابزار ابزار تحقیق کلمات کلید نیست .

سمراش در دنیا طرفداران زیادی دارد و یکی از بزرگ ترین پایگاه های داده را در اختیار دارد .کسب کار شما در هرحوضه ای باشد برای سمراش فرقی ندارد زیرا پایگاه اعطلاعات داده سمراش دارای 120میلیون کلمه است,و همه جوره به شما کمک میکند.

خلاصه کار سمراش در این حوزه خلاصه میشود:

 • سئوو بهینه سازی
 • تبلیغات کیلیکی
 • دیجیتال مارکتنیگ
 • نالیز کلامت کلیدی
 • مدیریت کمپین
 • تحلیل رقبا

مطلب پیشنهادی : اسپم در سئو چیست و چگونه میتوانیم با آن مقابله کنیم؟

 

کلام پایانی

دراین مقاله ما بهترین ابزار هایه رایگان  کلمات کلیدی را به شما معرفی کردیم با بهره گیری از کلمات مناسب میتوانید مخاطبان را به وب سایت خود جذب کنید.کلمات کلیدی مهم ترین نقش در تعامل سایت شما دارد امید است با تحقیق مناسب روی ابزار ها به خوبی از انها استفاده کنید.

 

 

 

 

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *