ترفندهای پنهان سئو کلاه خاکستری

ترفندهای پنهان سئو کلاه خاکستری را یاد بگیرید!

اگر بخواهیم برای بهینه سازی سایت خود از روش های سئو کلاه سفید که همان قوانین تعیین شده توسط گوگل است پیروی کنیم، سالها زمان می برد تا به صفحه اول گوگل راه پیدا کنیم. همچنین گوگل ترفندهای سئو کلاه سیاه را نمی تواند تشخیص دهد ولی استفاده مداوم از آن ها خطرناک است و ممکن است برای همیشه سایت شما را از دور خارج کند.سئو کلاه خاکستری چیزی بین این دو روش است.

با استفاده درست و محتاطانه از آن میتوانید سریعا رتبه سایت خود را بالا ببرید. تشخیص مرزهای بین سئو کلاه خاکستری، سئو کلاه سفید، سئو کلاه سیاه بسیار گیج کننده است. در جایی که روش های سئو کلاه سفید برای ما خیلی زمانبر است میتوانیم به صورت محتاطانه از روش های سئو کلاه سیاه استفاده کنیم و این به نوعی تعریف سئو کلاه خاکستری است. پس خواندن این مقاله را از دست ندهید تا با تکنیک های پنهان سئو کلاه خاکستری بیشتر آشنا شوید.

سئو کلاه خاکستری چیست؟

همانطور که می دانید سئو کلاه سفید هر چیزی است که مطابق الگوریتم ها و قوانین گوگل باشد و ممکنه سالها طول بکشد تا به نتیجه دلخواه خود برسید. تنها مزیتی که سئو کلاه سیاه نسبت آن دارد زود بازده بودن آن است. اما این زود بازده بودن می تواند شما را برای همیشه از این رقابت حذف کند.

تکنیک های سئو کلاه خاکستری دقیقا ما بین این دو است. روش هایی که نه کاملا توسط گوگل رد شده اند ولی سفید هم به حساب نمی آیند. در جاهایی که ممکن است استفاده از روش های کلاه سفید برای ما زمانبر باشد میتوان گریزی به روش های کلاه سیاده به صورت محتاطانه زد.

در واقع سئو کاران با بکارگیری تکنیک ها و ترفند های سئو کلاه خاکستری، سئو کلاه سیاه را به روش های محتاطانه تری پیاده سازی میکنند که شامل جریمه گوگل نشوند. به طورمثال پیاده سازی PBN به صورت درست و ایمن یکی از این تکنیک هاست ، در حالی که خود PBN یک تکنیک کلاه سیاه محسوب می شود.

در صورت لو رفتن هر کدام از این ترفندها، گوگل واکنش سختگیرانه ای را نشان می دهد و کاملا به ضرر شما ختم می شود. اگر در ایتدای راه هستید به شما توصیه می کنیم که صبور باشد و محتاطانه کار کنید زیرا در صورت غفلت، عواقب جبران ناپذیری را در پی خواهد داشت.

معرفی تکنیک‌ها و ترفندهای سئو کلاه خاکستری

ترفندهای پنهان سئو کلاه خاکستری را یاد بگیرید!

ترفندهای پنهان سئو کلاه خاکستری را یاد بگیرید!

تکنیک استفاده از لینک سازی شبکه ای یا PBN

برای استفاده از این تکنیک ابتدا باید بدانید PBN یا Private Blog Networks چیست؟ PBN به معنی شبکه خصوصی بلاگ است. این روش قبلا بسیار محبوب بوده است که با به روزرسانی الگوریتم پنگوئن گوگل دیگر مانند قبل کارایی ندارد. این ترفند یکی از روش های پر ریسک سئو کلاه خاکستری است. این تکنیک به این صورت است که لینک سازی به صورت شبکه ای از وبلاگ ها و سایت های گوناگون اتفاق می افتد.

درنتیجه لینک سازی شبکه ای یا PBN سئو کلاه خاکستری است یا سئو کلاه سیاه؟ پاسخ به این سوال اینگونه است که اگر وب سایت شما دارای تعدادی بک لینک طبیعی است و بازدید ارگانیک زیادی دارید، میتوانید به صورت محتاطانه از این روش هم استفاده کنید. اگر در ایجاد PBN از محتوای تکراری و بی ربط استفاده می کنید، باید بدانید که این یک سئو کلاه سیاه است. از طرفی با تولید محتوای خوب و مرتبط در این بلاگ ها میتوان آن را جزء ترفندهای پنهان کلاه خاکستری حساب کرد.

تکنیک خریدن دامنه های منقضی شده

پیدا کردن و خرید دامنه های منقضی شده که به نوعی به سایت شما مرتبط هستند یکی دیگر از این ترفندهاست. با خرید دامنه های معروفی که دیگر منقضی شده اند و لینک دادن آن ها به مقاله های مرتبط خود میتوانید بازدید سایت خود را بالا ببرید.

البته باید ابتدا اطلاعات دامنه یا Domain Authority و همچنین لینک های سمی سایت را بررسی کنید. به همین دلیل بهتر است ابتدا از ابزارهای اعبار دامنه Moz، و همچنین SEMrush ،Ahrefs استفاده کنید تا بک لینک های دامنه رو بررسی کنید.

تکنیک ایجاد تغییرات مکرر در سایت

الگوریتم های گوگل به روزرسانی های شما را رصد می کنند و امتیاز بیشتری به محتواهای جدید که به تازگی به روز رسانی شده اند می دهند. تغییر کدهای سایت، متن و فونت ، گوگل تصور می کند که محتوای وب سایت شما به روز شده است و به شما امتیاز می دهد.

البته میزان این تغییرات، جایی که این تغییرات رخ داده است و همچنین بازه های زمانی که شما سایت را به روزرسانی می کنید در بدست آوردن این امتیازها موثر هستند. این نکته بسیار مهم است که تنها افراد متخصص سایت را به روزرسانی کنند زیرا ممکن با تغییر مطالب آن توسط گوگل جدید شناخته شود.

تکنیک خرید رپورتاژ و بک لینک

یکی از تکنیک های کلاه خاکستری تبادل لینک که مورد استفاده همه سئو کاران است. این تبادل لینک می تواند به روش های مختلفی صورت بگیرد. مثلا در صفحه های سایت خود به معرفی یک دیگر بپردازید. همچنین میتوانید از سایت فروشند رپورتاژ که رتبه های خوبی دارند خرید کرده، و با تاثیرگذاری لینک های آن، رتبه سایت را بهبود بدهید.

از نظر قوانین و الگوریتم های گوگل خرید لینک از سایت های دیگر سئو کلاه سیاده محسوب میشود. پس باید به درستی و به اندازه از آن استفاده کرد.

تکنیک ارجاع به نقشه گوگل برای سئو محلی

همانطور که می دانید در سئو محلی گوگل نزدیک ترین نتایج را نسبت به لوکیشن کاربر به او نشان می دهد. برای اینکار باید پروفایل هایی در لوکیشن های مختلف گوگل مپ ایجاد کنید. و اطلاعات لوکیشن مدنظرتان را در مپ هر کدام از پروفایل ها ذخیره کنید. با این کار شما یک شبکه اطراف لوکیشن خود به وجود آورده اید که همگی به سایت شما هدایت می شوند. این ترفند سئو کلاه خاکستری به تجربه زیادی نیاز دارد و اگر در ابتدای راه هستید بدانید که استفاده نادرست از آن باعث جریمه شدن وبسایت شما می شود.

نکته پایانی

به طور کلی برای بهینه سازی سایت و سئو باید صبور بود و با روش های قانونی پیش رفت. استفاده از این تکنیک ها و ترفند های سئو کلاه خاکستری تا زمانی که از خط قرمزهای گوگل عبور نکنند، مفید هستند. فراموش نکنید که روش های سئو فقط محدود به مواردی که گفتیم نیست، بلکه برای متخصص شدن در این راه، زمان زیادی باید صرف کنید.

 

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *