اسپم در سئو

اسپم در سئو چیست و چگونه میتوانیم با آن مقابله کنیم؟

اسپم در سئو چیست و چگونه میتوانیم با آن مقابله کنیم؟

همانطور که به گوش همه ی ما اشنا است اسپم چیز خوبی نیست می توان گفت که  اسپم اثری مزاحمت برای استفاده ‌کنندگان اینترنت دارد و بطور جدی بازدهی شبکه و سرویس ‌دهندگان ایمیل را تحت تاثیر قرار می‌دهد. در دنیای  سئو نیز اصطلاحاتی وجود دارد که با نام های سئوی کلاه سیاه یا ترفند هایی که غیر استاندارد هستند برای بهبود رتبه و جایگاه سایت خود فعالیت می کنند شناخته می شوند.

اسپم سئو می تواند تاثیرات بسیار منفی در روند موفقیت کسب و کار شما بگذارد. این تاثیرات به صورت آلوده کردن صفحات وب سایت به کلید واژه های نامربوط و متفرقه و افزایش رتبه شما در موتور های جستجو خود را نشان می دهد.

برای شناخت پیدا کردن  روی spamdexing که همان اسپم سئو نام دارد راهکار زیادی وجود دارد که در این مقاله بیشتر با آنها آشنا می شویم.

راهکار هایی که برای شناخت اسپم در سئو وجود دارد:

بک لینک و سئو خارجی سایت

مشکلات سئو داخلی سایت از قبیل لینک های مخفی و غیرعادی

و…

این موارد می توانند باعث اسپم شناخته شدن سایت شما در موتور جستجوگر گوگل شوند.

اسپم در سئو

اسپم در سئو

 چگونه سایت اسپم می شود؟

اکنون زمان آن است که به بررسی چگونگی اسپم شدن یک سایت بپردازیم. اسپم شدن یک سایت ممکن است توسط سئوکار یا شرکتی که کار سئو سایت شما را انجام میدهد این فعالیت ها انجام شود و یا توسط رقیب ها و خود مدیریت سایت به همین خاطر در حین رفع مشکل حتما پیگیری و بررسی های لازم و ضروری را انجام دهید تا در آینده دوباره دچار این مشکل نشوید.

گوگل همه روزه در حال تلاش برای  بهبود بخشیدن به نتایج  جستجو هایی که کاربران دارند می باشد و در نتیجه آ بهترین سایت هایی که فعالیت می کنند در ضمینه ی جستجو شده  به کاربران به نمایش گذاشته خواهد شد به همین علت سایت هایی که روش مناسب را  برای لینک سازی به کار نگیرند، یا اینکه تعداد زیادی مقالات غیرمرتبط با حوزه فعالیت سایت خود داشته باشند، شانس زیادی برای گرفتن رتبه و جایگاه نخواهند داشت و گوگل آن سایت ها را اسپم شناسایی خواهد کرد..

نتیجه سایت هایی که ازراهکار های  مناسب و درست مطابق با الگوریتم های گوگل  لینک سازی در وب سایت خود استفاده نکرده باشند از شانس بالایی  برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل و کسب رتبه مناسب در نتایج جستجو برخوردار نخواهند بود و گوگل آن سایت ها رابه صورت اسپم شناسایی خواهد کرد.

موتورهای جستجوگر دیگر هم  نیز مانند گوگل روش های مختلفی برای آنالیز کردن وب سایت ها و نمایش دادن آنها در نتایج موتورهای جستجو دارد این روش ها عبارتند از نوشته ی داخل محتوا و آدرس URL.می باشد.

پیشنهاد میکنم مطالعه کنید : سئو چیست؟صفر تا صد سئو

 

مشکل Spamdexing یا صفحه اسپم در سئو چرا به وجود می آید؟

همان گونه که در بالا چند بار هم اشاره کردیم، به طور معمول  افرادی که بخواهند رتبه و جایگاه سایت خود را با متدهای سئوی کلاه سیاه یا همان متند هایی که مخالف با قوانین گوگل میباشد در نتایج جستجو ها بهبود ایجاد کنند با این مشکلات مواجه خواهند شد.

ممکن است که درهمان لحظه و سریع گوگل با سایت شما برخورد نکند( گوگل یک بازه زمانی را برای دادن فرصت به شما جهت رفع مشکلات وبسایتتان  را می دهد زیرا بسیاری از اوقات خود مدیران  سایت ها  هم ممکن است که از مشکل صفحه اسپم در سئو در جریان نباشد به همین علت است که در یک بازه زمانی فرصت و زمان دارد تا اقدام به رفع مشکل در وبسایت خود کنند.)

 

اکنون این سوال پیش می آید که چرا گوگل با صفحات اسپم در سئو یا همان Spamdexing مخالف است؟

این صفحات کاملا در حال نقض کردن  قوانین و حقوق  جستجو گران گوگل می باشند موتور های جستجوگر همانند گوگل نیز بیشتر از محتوای سایت ها به فکر جلب هر چه بیشتر  رضایت جستجوگران  از نتایج جستجو هستند به همین علت است که  گوگل با سایت هایی که به هر نحوی  بخواهند اختلال در نمایش هر چه بهتر نتایج جستجو ایجاد کنند برخورد جدی خواهد کرد.

برخورد گوگل با صفحات اسپم در سئو یا همان Spamdexing چگونه است؟

این امکان وجود دارد که برای همیشه سایت شما از نتایج جستجو ها حذف شود.

همچنین ممکن است که بصورت موقتی و در یک بازه زمانی تعیین شده  سایت شما افت کند و بعد از مدتی برگردد

اسپم در سئو

اسپم در سئو

انواع اسپم در سئو:

در این قسمت می خواهیم شما را با انواع spam آشنا شویم.

متداول ترین انواع هرزنامه ها به چهار دسته اصلی تقسیم می شوند:

اسپم های جستجو

اسپم های ترافیک

اسپم های لینک

ایمیل های اسپم

 

مقابله با سایت های اسپم در سئو:

تا الان کامل توضیح دادیم که اسپم سئو چیست؟ و چگونه ممکن است سایتی توسط گوگل اسپم شناخته شود. اما در ادامه مطلب می خواهیم توضیح دهیم  که چگونه می توانید با سایت های اسپم در سئو مقابله کنیم؟

برای بساری از سایت هایی که تازه ساخته شده اند پیش آمده است که مورد حمله لینک های اسپم قرار گرفته باشند  یعنی اینکه رقبای آن ها وبسایت هایی را در اختیار دارند که  لینک های سایت مورد نظر را به صورت اسپم در آن قرار می دهند و این موضوع برای وب سایت شما بسیار گران خواهد بود و جایگاه و رتبه وب سایت شما را در نتایج جستجو دچار تغییر خواهد شد  مخصوصا اینکه در  لینک های اسپم در سئو این امکان وجود دارد که تعدادشان گاهی به صدها هزار هم نیز برسد..

Spam به همان صورت که در حوزه امنیت هکرهای سایت تغییر میکند و باعث تغییر متد های آن ها نیز می شود باعث قوی تر شدن و امن تر شدن سیستم عامل ها و نرم افزارها نیز می شود.

متد های قدیمی اسپم در سئو جایگزین متد های جدید می شوند  و در همین زمان است که  موتورهای جستجو نیز متد های جدیدی را برای مبارزه با آن ها تشخیص می دهند. محتوا، لینک،تصویر و فعالیت اسپم همیشه در سطح وب وجود دارد و خواهد داشت.تنها شکل آنها دچار تغییر خواهد شد.

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *