بهترین ابزار های سئو

بهترین ابزارهای خزنده وب برای سئو در سال ۲۰۲۱‍‍!

 بهترین ابزارهای خزنده وب برای سئو در سال ۲۰۲۱‍‍!

 

یکی از مسائلی که وبسایت های زیادی با ان روبه رو هستند، تغییرات رتبه در گوگل می باشد. این امکان وجود دارد که امروز شما در صدر صفحه ی نتایج گوگل باشید درحالی که فردا به رتبه ی 4 صفحه ی 2 انتقال پیدا کند در بعضی از موارد با آپدیت هسته ی گوگل روبه رو هستیم که این تغییرات بسیار محسوس است اما گاهی وقت ها این تغییرات به شایت شما بر میگردد و هیچگونه ارتباطی به هسته ی گوگل ندارد. ابزار های یئو یکی از موازدی هستند که می توانند به شما در رشد رتبه کمک کنند و از کم شدن رتبه در صفحه ی نتایج گوگل جلوگیری می کند. در این مقاله می خواهیم به بررسی بهترین ابزار های سئو که در رشد سایت به شما کمک بسیار زیادی میکند. می پردازیم.

وجود ابزارهای متفاوت در هر زمینه ای به ما در بالابردن دقت و یا تسریع روند پیشرفت کار کمک می کند. سئو هم از این گفته مستثنی نیست. با وجود ابزار سئو می توان مدیریت بهتری را  بر روی روند سئو سایت داشت. با استفاده از  ابزار سئو می توان بررسی دقیق تری از وبسایت ها و مراحل انجام سئو انجام داد. در این مقاله قصد داریم که شما را با ابزارهای بررسی سئو سایت آشنا کنیم که به شما در کسب سئو بهتر و در نتیجه کسب رتبه بهتر سایت کمک می کند.

ابزار سئو چیست؟

در واقع ابزار سئو (SEO) سایت‌ها یا برنامه هایی هستند که می توان  از طریق آنها سایت را از لحاظ رعایت تمام جوانب و زوایای مختلف، آنالیز ومورد بررسی قرار داد.  اکثرا ابزار سئو می‌تواند هزینه‌ای را در بر داشته باشد. نکته قابل توجه در استفاده کردن  از ابزار های سئو این است که، ابزارهای رایگان سئو در یک سری از کاربردها  توانایی داشتن عملکرد حرفهی ای را دارند و نقاط ضعف و قوت رقبای شما را به شما، نشان می دهند . استفاده از انواع ابزار سئو به طور حتم می‌تواند در افزایش میزان کسب و کار، سرمایه و ثروت شما بسیار تاثیرگذار عمل کند  و کمک شایانی به کسب و کار شما کند.

تمامی این موارد زمانی میسر خواهند شد که، شما اطلاعات و آگاهی کافی در مورد ابزار سئو و سایت های آنالیز سئو داشته باشید و درست هنگامی این موارد به کار شما خواهد آمد که، بتوانید سایت‌های رقبای خود را آنالیز و تحلیل نمایید و این در حالی است کخ بسیاری از این ابزارهایی که ارائه شده است، توسط سایت‌های حرفه‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرند. در صورتی که صاحب یک کسب و کار و یا وبمستر یک سایت هستید، شغل شما ایجاب می‌کند‌ که با انواع ابزارهای  سئو، به صورت خلاصه  شناخت داشته باشید. به شما پیشنهاد می شود

برای کسب اطلاعات در حوزه  یادگیری سئو مقاله ما را مطالعه نمایید.

بهترین ابزار های سئو

بهترین ابزار های سئو

چرا باید از ابزار سئو استفاده کنیم ؟

یکی دیگر از سوالاتی که  برای کاربران گوگل به وجود می آید این است که چرا باید از ابزار های سئو استفاده کنیم؟ سئو از آن دسته مسائلی است که باید بدون وقفه پیگیری شود حتی هنگامی که موفق به رساندن وبسایت مورد نظر به صفحه ی اول گوگل شده اید و اگر دلیل آن را جویا شوید پاسخ ما این است که مراقب رقیب هایتان باشید زیرا آن ها همیشه در حال تلاش هستند که جیگاه صفحه ی یک را از شما بگیرند پس تلاش نکردن شما در این رابطه نشان دهنده ی این موضوع خواهد بود که نتیجه را به رقیبان خود واگذار کرده اید. اگر از ابزار های سئو استفاده کنید، به راحتی و قبل از اینکه رتبه ی شما با افت شدیدی روبه رو شود متوجه موضوع خواهید شد. حال می توانیم نتیجه بگیریم که ابزار های سئو به شما این امکان را می دهند که رتبه یخود را حفظ کنید و حتی آن را افزایش دهید. این نکته را هم به یاد داشته باشید که حتما نیازی به استفاده از ابزار های تجاری سئو نیست و همان ابزار های رایگان هم تا حدودی می توانند نیاز شما را برطرف کنند.

 مطالعه ی این مقاله به شما در فهم ادامه ی مطالب کمک خواهد کرد : سئو چیست؟؟

بهترین ابزارهای سئو کدام هستند؟

برخی از ابزارها ضروری هستند و اگر می خواهید در گوگل رتبه  خوبی  کسب کنید، باید حتماً از آن ها استفاده کنید. ابزارهای دیگر سئو هم به رشد و آنالیز بهتر سایت شما می توانند کمک کنند که برخی از آن ها تجاری هستند. ابتدا به بررسی تعدادی از ابزار های ایگان سئو می پردازیم :

1-خزنه ی وب Ahrefs :

یکی از ابزارهای سئو پیشرفته می باشد که ویژگی های وب سایت شما را مورد برسی قرار می دهد و وضعیت کلیدواژه ها و لینک های وبسایت شما را سنجش می کند. تا بتواند به شما در گرفتن تصمیمات بهتر در مورد محتوای خود کمک کند.

با استفاده از این ابزار همچنین می توانید SEO رقیب خود را مورد بررسی قرار دهید و همچنین شمارا در بهبود استراتژی تان یاری می کند.

بهترین ابزار های سئو

بهترین ابزار های سئو

امکانات خزنده Ahrefs:

 • Keywords Explorer ، که میزان جست و جوی ماهانه و CPR خاص را ایجاد می کند.
 • back link checker می توانید بک لینک های خود را به صورت محدود با استفاده از این بخش بررسی کنید.
 • می توانید سایت خود را حسابرسی کنید.
 • امکان ردیابی سایت را فراهم می کند.
 • و…

2-خزنده وب aming frog Spider by scre :

نرم افزار Screaming Frog SEO Spider (اسکریمینگ فراگ) ابزار سئو و تقریبا رایگانی برای آنالیز سئو وبسایت است که روی دسکتاپ سوار شده و شما می‌توانید آن را روی رایانه ی خود نصب کنید. یعنی این نرم افزار درواقع به شکل اساسی به شما می‌گوید که وقتی خزنده ها سایت شما را وارسی می کنند چه می‌بینند.

ابزار Screaming Frog شما را کمک می کند تا در یک نگاه جامع سایت خود را از نظر سئوی داخلی و سئوی تکنیکال مورد بررسی و بازبینی و تحلیل کنید و در نتیجه بتوانید گامی در جهت بهبود رتبه و وضعیت سئوی وب سایت بردارید. نرم افزار Screaming Frog (اسکریمینگ فراگ) همچنین در مدیریت زمان شما بسیار موثر خواهد بود چرا که همه می دانیم بررسی یک صفحه به صورت دستی چقدر کار طاقت فرسایی خواهد بود.

از جمله امکانات:

 • کشف کردن لینک های خراب
 • محتوای تکراری را کشف می کند
 • لیستی از URL ها را پردازش می کند.
 • و…

3- وب کراولر Semrush  :

پکیج کامل نرم افزاری بازاریابی که منحصرا برای سئو، رسانه های اجتماعی، ترافیک و نحقیقات محتوا می باشد در خزنده SEMrush جمع آوری شده است Semrush . یک نرم افزار است که همه بلاگر ها باید وبسایت خود را به وسیله ی آن بهبود دهند و یک تجربه بهتری را برای کاربران فراهم می سازند. این خزنده محبوب وب به شما در بزرگ تر کردن وبسایت خود به وسیله تهیه لیستی از کلمات کلیدی هدف شناسایی شده و یک مقایسه کننده بسیار کاربردی که وظیفه بررسی بک لینک های خود را دارد ،کمک می کند

امکانات SEMrush

 • پیدا کردن و درست کردن مشکلات تکنیکی
 • ساخت یک لیست قدرتمند از کلمات کلیدی
 • جذب ترافیک بیشتر
 • ردیابی و آنالیز گزارش ها
 • پیدا کردن سئو های منفی
بهترین ابزارهای سئو

بهرین ابزارهای سئو

4- وب کراولر sitebulb :

می توان گفت که  sitebulb ترکیبی است از تجزیه و تحلیل سطح سازمانی و تجسم داده است. این نرم افزار با کاربردی آسان برای ویندوز و MAC است.

امکانات Sitebulb

 • صدها توصیه ی آماده سازی که موضوعات مهمی را برجسته می کنند و نشان می دهند که روی چه چیزی باید تمرکز کرد
 • تجسم نمودار و گراف ها برای کمک به شما در درک اطلاعات
 • گزارش جامع ارائه گزارش منحصر به فرد و روشنگری برای هر منطقه
 • قادر به تشخیص مسائل با ساختار سایت است

5_ابزار خزنده وب Seomator  :

اگر بخواهیم واضح توضیح دهیم seomator  یک ابزار طراحی شده است به منظور  نظارت و تفتیش فنی و همچنین مشخصات معماری یک وب سایت است و پس از آن، یک گزارش کامل و ارزیابی را به ایمیل شما ارسال خواهد کرد  که مشخص کننده مناطقی است که می توان در راه بهبود آن تلاش کرد.

امکانات Seomator :

 • هشدارها و توصیه های عملی را ارائه می دهد
 • محدودیت URL محدود

6- ابزار خزنده وب OnCrawl :

OnCrawl یک خزنده مبتی بر وبسایت ها است  که به منظور تجزیه و تحلیل گزارش برای حسابرسی های شرکت و نظارت روزانه ایجاد شده است.

بهترین ابزار های سئو

بهترین ابزار های سئو

امکانات OnCrawl :

 • این نظارت بر خزنده موتور جستجو را ممکن می سازد ،برای درک اینکه چگونه موتورهای جستجو وب سایت را درک می کنند
 • ویژگی تجزیه و تحلیل ورود به سیستم است که کمک می کند تا در درک چگونگی Google با سایت و ارائه بینش در مورد بهبود ممکن است کیفیت محتوا را می سنجد تا به شما کمک کند که محتوا را در صورت لزوم بهبود دهید در حذف محتوای تکراری از وب سایت کمک می کند

7- ابزار خزنده ی serpdtat :

. Serpstat همه چیزهایی را که برای رشد هک نیاز دارید برای شما  فراهم می سازد.

امکانات Serpstat:

 • SERP خزنده
 • کلید واژه، backlink، متن، تحقیق رقیب
 • ممیزی سایت

8- ابزار خزنده ی Raventool :

خب می خواهیم به بررسی آخرین مورد بپچردازیم این ابزار به منظور مدیریت سئو و تبلیغات طراحی شده است.

با استفاده از این ابزار سئو ، کسب و کار شما بلافاصله می تواند تحقیق و تجزیه و تحلیل، ردیابی موتورهای جستجو و همکاری با دیگر اعضای تیم را هدایت می کند.

بهترین ابزار های سئو

بهترین ابزار های سئو

امکانات Raventool

 • گزارش های بازاریابی خودکار و بازاریابی
 • دسترسی به برخی از اتصالات داده شامل تجزیه و تحلیل گوگل
 • کاملا مفصل و با جزئیات، آسان برای تولید فایل های PDF
 • داده ها به صورت دقیق مشخص شده است

 

 

 

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *