برچسب های وردپرس چه تاثیری دارند؟ (+شیوه استفاده)

برچسب های وردپرس چه تاثیری دارند؟ (+شیوه استفاده)

استفاده اصولی و درست از برچسب ها در وردپرس

برچسب ها یکی از ابزارهای مهم در وردپرس هستند. معمولا از این قابیلت به صورت درست و صحیح استفاده نمیشود.به طور مثال دیده شده است که در بعضی از سایت ها تعداد بسیار زیادی از تگ ها و هشتگ ها دیده میشود.این یکی از نمومه استافاده نا درست از تگ است که نشان میدهد تگ کردن بی اندازه میتواند برای مخاطب ازار دهنده باشد.

Tag یا برچسب چیست؟

تگ ها یا برچسب های وردپرس نقش بسیار مهمی را در سازماندهی محتوای شما ایفا می کنند، کاربران شما با استفاده از این تاکسونومی به راحتی می توانند به مطالب مشابه دسترسی داشته باشید و این یک عامل مهم در تجربه بهتر کاربر و تاثیر مثبت آن بر سئو سایت شما خواهد بود برای درک بهتربه این مثال دقت کنید: اگر  شبکه های اجتماعی استافاده کزده باشید قابیلتی به نام هشتگ دارد که اگرعکسی مثلا مرتبط با طراحی سایت گذاشتید یک هشتگ بزارید یا می توانید برند خودتان  را هشتگ کنید وقتی که کسی مثلا هشتگ طراحی سایت رازد عکس شما هم بیاید یا وقتی اسم برند شما رو جستجو کردند باز هم جزو عکسهایی باشید که با این هشتگ آمدید.

این قابیلت هم کاربرد مشابهی در سایت دارد اما این برچسب هارا فقط میتوانید در وی سایت خودتان استفاده کنید مثلا میتوانید از برچسب متحوای جدید استفاده کنید و زمانی که کسی به روی ان تگ کلید کند متحوای مربوط به متحوای جدید برایش نمایش داده میشیود

مزایا و کاربرد بزچسب ها در وردپرس

استفاده از برچسب کاربرد گوناگونی دارد سه مزیت اصلی دارد که در ادامه به برسی ان میپردازیم .

اولین مورد این است که برچسب ها مدیریت سایت را برای شمل بسیار راحت میکند شما می توانید در میان محتواهای مختلف بر اساس برچسب ها جستجو کنید و مطلب مورد نظر خود را بیابید. با توسعه سایت و افزایش حجم محتوا این مزیت می­تواند اهمیت زیادی داشته باشد.

تصور کنید یک سایت گسترده با انواع محتوا دارید و می خواهید لینک داخلی میان محتوای جدید و دیگر محتواهای سایت برقرار کنید، برچسب ها می توانند معجزه کنند و به شما کمک کنند تا بسیار سریع این کار را انجام دهید.

در حالی که بدون استفاده از برچسب این کار می تواند بسیار خسته کننده و طاقت فرسشا باشد. همانطور که می­دانید لینک داخلی می تواند در ارتقا سئو سایت تاثیر زیادی داشته باشد.

دومین مزیت استفاده از تگ ها این است که موتورهای جستجو از جمله گوگل درک بهتری از محتوای شما خواهد داشت و بهتر می توانند در میان محتواهای موجود در سایت شما جستجو کنند.

برسی استفاده از برچسب ها در وردپرس

بنابراین احتمال این که در اولویت موتور جستجو قرار بگیرید بیشتر است. از این منظر می توان گفت استفاده از تگ ها در ارتقا سئو سایت شما تاثیر می گذارند.

سومین مزیت استفاده از برچسب یا تگ این است که کاربران می توانند جستجوی بهتری در سایت شما داشته باشند.

در واقع می توان گفت استفاده از تگ باعث بهبود تجربه کاربری شده و استفاده از سایت را تسهیل می کند. می توان پیش بینی نمود به دلیل افزایش رضایت کاربران و بهبود تجربه کاربری، استفاده از تک ها منجر به افزایش ترافیک و ارتقا جایگاه سئو سایت شود.

همچنین بخوایند:جستوجوی ارگانیک چیست +کاربرد و برسی آن 

جستوجوی ارگانیک چیست + کاربرد و برسی آن

هدف از برچسب گذاری چیست ؟

هدف اصلی برپسب گذاری بازسازی اعطلاعات و افزایش انسجام وب سایت است که باعث بهبود تجربه کاربر میشود. هنگامی که شما یک برچسب را ایجاد میکنید و به متحوای خود به صورت حرفه ای نظم می بخشید به موتور های جست و جو نیز کمک میکنید  که معماری بهتری بر روی اطلاعات داشته باشند و مطالب را بهتر درک کنند.

بنابراین هر چه انتخاب تگ ها اصولی تر و حرفه ای تر باشد تاثیر بیشتری بر سئو دارد. بدون شک معماری اطلاعات بهتر و تجربه بهتر کاربری باعث ارتقا جایگاه سئو شما می شود.

در تعریف تگ ها تنها کافی است این اصل را مد نظر قرار دهید که شما در حال معماری اطلاعات وب سایت خود هستید.

در شرایطی که بخواهید با استفاده از کلمات کلیدی که کاربران جستجو می کنند ایجاد تگ ها را در پیش بگیرید و به سایر نکات از جمله ارتباط تگ ها با محتوا، معماری اطلاعات  و … توجهی نداشته باشید، نه تنها ایجاد تگ ها باعث بهبود سئو نمی شود بلکه حتی ممکن است باعث آشفتگی و بهم ریختن نظم اطلاعات سایت شما بشود.

استفاده اصولی و درست از برچسب ها در وردپرس

به بیان ساده تر حتی اگر هدف شما از ایجاد برچسب ها، ارتقا جایگاه سئو سایتتان است، تگ ها را برای راحتی کاربران و مدیریت بهتر سایت ایجاد کنید نه برای موتورهای جستجو. در صورتی که این رویکرد را داشته باشید بهترین تگ ها را خواهید داشت که باعث قرار گرفتن شما در اولویت موتورهای جستجو نیز می شوند.

چند نکته مهم در برچسب گذاری

اگر میخواهید اصولی از مزیت های متعدد برچسب گذاری در وردپرس استفاده کنید باید به چند نکته مهم توجه داشته باشید در ادامه به برخی از این نکات میپردازیم .

اولین و مهم ترین نکته در استفاده از تگ این است که برچسب شما باید به بهترین شکل متحوای شمارا توصیف کند پس سعی کنید متحوا را برسی کنید و سعی کنید بهترین و مرتبط ترین تگ هارا انخاب کنید

استفاده از تگ های جذاب و فریبنده که ارتباطی با محتوا ندارند، می تواند خطرناک بوده و اثرات منفی داشته باشد. کلمات و عباراتی را در اولویت قرار دهید که در متن شما وجود داشته باشد.

-استفاده از تگ های ساده، کوتاه و قابل فهم را در اولویت قرار دهید. توصیه می شود تعداد کلمات برچسب حداکثر سه کلمه باشد.

-تشابه زیاد میان عنوان دسته و تگ رویکرد درست و حرفه ای نیست. به عبارتی از تگ ها استفاده می کنیم تا تعداد دسته ها زیاد نشود. بنابراین معنایی ندارد که دسته ها را با تگ ها یکسان انتخاب کنیم.

– یک نکته ظریف دیگر در انتخاب تگ ها وجود دارد. از تگ های مترادف که تنها با جا به جایی کلمات ایجاد می شوند، استفاده نکنید. هم شما به عنوان مدیر سایت، هم کاربران و هم موتور های جستجو این قابلیت را دارند که یکسان بودن آن را تشخیص دهند. استفاده از این نوع برچسب ها حتی می تواند تاثیر منفی داشته باشد.

اموزش برچسب گذاری در وردپرس

اگر تصمیم به برچسب گذاری داردید طبق اصول گفته شده تگ هار انخاب کرده اید وقت آن رسید است که برچسب گذاری در وردپرس را اغاز کنید برای اجرای برچسب گذاری مراحل زیرا گام به گام انجام دهید:

پس از وارد کردن کلمه عبور و نام کاربری وارد پیشخوان وردپرس خود شوید

در سمت راست منو وارد گزینه نوشته ها شوید و گزینه برچسب هارا انتخاب کنید

اموزش استفاده از برچسب ها در وردپرس

در سمت راست صفحه ای که باز شده اعطلاعات مورد نیاز را ارئه و با  تکمیل کردن فیلد ها تگ های مورد نظر خود را ایجاد کنید. تکمیل کردن اعطلاعات سه بخش اصلی دارد:

بخش اول تحت عنوان ” نام” می باشد.

تگ هایی که طبق اصول گفته شده انتخاب کرده اید، در این فیلد وارد می کنید. این فیلد اطلاعاتی است که شما برای معرفی محتوای خود به کاربران و موتور های جستجو از آن استفاده می کنید.

فیلد دوم نامک است

چیزی که در لینک متحوا نمایش داده میشود نامک است.توصیه میشود این قسمت را با زبان انگلیسی تکمیل کنید قابل ذکر است که اعطلاعات نامک قابل ادیت نیست بنابراین نهایت دقت را داشته باشید. تغییر اطلاعات این فیلد باعث نمایش خطای 404 می شود. فیلد سوم مربوط به توضیحات است. در صورتی که می خواهید در خصوص تگ ها به کاربران و موتورهای جستجو توضیحات اضافی بدهید. می توانید این فیلد را نیز تکمیل کنید.

-گزینه افزودن برچسب را انتخاب کنید تا کار تمام شود.

گزینه مدیریت و ویرایش برچسب ها

تگ مورد نظر خود را که قصد تغییر و ویرایش آن را دارید، پیدا کنید. می توانید از قسمتی که برای جستجو میان تگ ها وجود دارد، اقدام به این کار کنید.

– با انتخاب گزینه ویرایش می توانید تمامی اطلاعاتی که قبلا در فیلد های مختلف وارد کرده اید، ویرایش کنید.

البته بهتر است در خصوص تغییر اطلاعات بخش نامک محتاط باشید و برای جلوگیری از خطای 404 این بخش را از اولویت ویرایش خارج کنید. انتخاب گزینه به روز رسانی، تغییرات و ویرایش های مد نظر شما را اعمال می کند.

-گزینه دیگری تحت عنوان ویرایش سریع وجود دارد. انتخاب این گزینه این امکان را برای شما به وجود می آورد که خیلی سریع و بدون مراجعه به صفحه جدید نام و حتی نامک را نیز تغییر دهید. پس از اعمال تغییرات با انتخاب گزینه به روز رسانی تغییرات را اعمال کنید.

استفاده از برچسب ها در وردپرس +برسی آن

-گزینه پاک کردن این امکان را برای شما به وجود می آورد که برچسب هایی که ایجاد کرده اید را به کل حذف کنید.

-گزینه نمایش نیز در این بخش وجود دارد. انتخاب این گزینه این امکان را برای شما به وجود می آورد که ظاهر برچسب هایی که ایجاد کرده اید را ببینید و اطمینان حاصل کنید که تگ ها و لینک ها همان چیزی هستند که می خواهید.

تنظیمات صفحه

میتوانید به راحتی تمامی برجچسب هایی که ایجاد کرده اید را ویرایش و تعقیر دهید همچنین میتواتند از آن هارا به روی ستون بندی و ظاهر صفحه نیز استفاده کنید

شما می توانید با استفاده از بخش تنظیمات صفحه که در بالای صفحه قرار دارد، تعیین کنید که اطلاعات مربوط به بخش توضیح ، برگه و تعداد در هر ستون و برای برچسب ها نمایش داده شود یا نه.

از این بخش می توانید تعیین کنید که در هر صفحه چه تعداد برچسب نمایش داده شود.

جمع بندی

در این مقاله سعی شده است که استفاده اصولی و درست از برچسب ها در وردپرس و نحوه استفاده از ان به طور واظح تشریح شده. هر چقدر از برچسب ها به طور بهتر و کاربردی و اصولی تر استفاده کنید هم گوگل به شما امتیاز می دهد هم کاربران مدت زمان بیشتری را در سایت شما هستند.

 

 

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *