انکرتکست

انکر تکست چیست ؟

انکر تکست چیست؟

انکرتکست همان متنی است که به آن لینک داده شده است.به عنوان مثال در متنی به کلمه ای لینک می دهیم و بعد به یک مقاله ی خوب در ارتباط با همان کلمه لینک می شویم و هنگامی که شما روی آن کلیک کنید وارد صفحه ی مورد نظرتان می شوید.

در اصل اون عبارت یک متن لینک دار است که آن را انکر تکست می نامند. حال به نظر شما این متن ساده چه اهمیتی در سئو می تواند داشته باشد که انقدر روی آن تاکید می شود؟در این مقاله به طور کامل به این پرسش پاسخ می دهیم اما با این حال بهتر است که قبل از ان با نحوه ی ساخت انکر تکست آشنا شویم.

پیشنهاد می کنم این مقاله را مطالعه کنید : لینک شکسته چیست و چه تاثیری بر سئو سایت دارد

چگونه می توان یک انکر تکست درست کرد ؟

برای ساخت یک  انکر تکست دو چیز مورد نیاز است. اول یک صفحه در اینترنت ( لینک هدف) و مورد دوم یک واژه یا جمله که وظیفه اش معرفی محتوای صفحه ی مورد نظر است. و انکر تکست ما چیزی نیست جز کلمه ی لینک داده شده.

 

معرفی انواع انکر تکست :

اینجا همان نقطهای است که شما با سئو سرو کار دارید. انکستر های گوناگون ارزش برابر ندارند. در گذشته که بهینه سازی سایت به پیچیدگی امروز نبود کسانی که تخصص سئو داشتند ادرس سایت مورد نظرشان را با کلمه ی کلیدی مورد نظرشان لینک می کردند و حتی برای ان کلمه کلیدی رتبه اخذ می کردند.

اما در حال حاضر با پیچیده تر شدن قوانین سئو استفاده بیش از اندازه از یک متن در لینک های مختلف جریمه شدن وب سایت را در پی خواهد داشت.

در نتیجه شما باید از متن لین های گوناگون برای صفحات سایت خود استفاده کنید. برای اینکه بتوانید لینک های خود را به عالی ترین شکل ممکن بهینه سازی کنید، اول باید با انواع انکر تکست های  موجود آشنا شوید.

استفاده از انکرتکست به موتور های جستجو کمک می کند تا موضوع سایت تان را بهتر درک کنند. بنابراین سایت شما در نتایج جستجو رتبه ی بهتری دریافت می کند. در ادامه ی بحث با انواع انکر تکست آشنا خواهید شد

 

انکر تکست عمومی ( Generic Anchors)

آیا تا کنون لینک هایی با عنوان ” اینجا کلیک کنید” یا “اینجا بروید”  برخورد کرده اید ؟

این قبیل متن لینک ها با عنوان انکر تکست عمومی معروف هستند. در گذشته استفاده از این انکر تکست رایج بود ، اما در چند سال اخیر با تغییر قانون های الگوریتم گوگل ، استفاده از این لینک ها میتواند آسیب رسان به سایت شما باشد.

 

تعدادی از انکستر های عمومی عبارتند از :

اینجا را کلیک کنید

اطلاعات بیشتر

ادامه مطلب

بیشتر بخوانید

اینجا

این وب سایت

این لینکو چک کن

درباره نویسنده

و…

پیشنهاد ما به شما این است که از این لینک ها کمتر استفاده کنید.

 

انکر تکست نام تجاری (Branded Anchors)

هر لینکی که از نام تجاری در متن خود استفاده کند آن را انکرتکست نام تجاری یا برند می نامیم.

استفاده از این نوع انکر تکست برای سئو خطر ساز نیست، مگر در صورتی که کلمه ی کلیدی و کلمه ی تجاری تان یکسان باشد.

سایت های   best buy ,moz  که در حال حاضر بیشترین استفاده از لینک ها را دارند.

 

انکر تکست عریان (Naked Link Anchors)

این نوع انکر تکست که با عنوان  URL Anchor Text  نیز شناخته می شود ، که این نوع انکرتکست کلمه ی کلیدی خاصی در متنش ندارد و تنها از URL سایت به عنوان متن لینک استفاده می کند.

 

انکرتکست کلمه کلیدی + نام تجاری یا Brand + keyword Anchor

استفاده از کلمه ی کلیدی و نام تجاری در متن لینک یکی دیگر از روش های خوب با خطر کمتر برای ایجاد لینک های خوب است.

این نوع انکر تکست معمولا نام برند شما را شامل می شود که همان کلمه ی کلیدی هدفتان است.

 

انکرتکست تصویر یا Image Anchors

برای انکه لینک بیلدینگ شما از نظر گوگل طبیعی به نظر برسد بهتر از هر چنذ وقت یکبار در تصاویر سایت خود لینک قرار دهید.

 

انکرتکست هم معنی یا LSI Anchors

LSI مخفف عبارت Latent Semantic Indexing است.به صورت تحت الفظی این عبارت فهرست سازی معنایی نهفته معنی می شود.

در این نوع انکر تکست به جای استفاده از کلمه ی کلیدی هدفتان ، از عبارات هم معنی یا مشتقات آن مس توانید استفاده کنید. به عنوان مثال اگر کلمه ی کلیدی  ” کتاب فروشی ” را عدف قرار دهید متن LSI آن می تواند عباراتی مانند ” کتاب فروشی آنلاین ” ، یا “کتاب داستان فروشی آنلاین” باشد.

خوبی لینک LSI  این است که به کوئری جستجوی کاربران بسیار مشابه است. به عنوان مثال اگر عبارت کتاب فروشی را گوگل کنید ، جستجو های مرتبط با آن را در انتهای صفحه مشاهده خواهید کرد :

 

بهترین سایت کتاب فروشی

بهترین کتاب فروشی های تهران

ایران کتاب

بهترین کتاب فروشی آنلاین

خرید اینترنتی کتاب خارج از ایران

 

انکرتکست Partial Match :

حضور جزئی کلمه ی کلیدی در انکر تکست با عنوان Partial Match شناخته می شود.

 

انکرتکست طولانی یا Long Tail Anchors :

انکر تکست طولانی مانند انکر تکست جزئی است و تنها تفاوت آن در طولانی بودن آن است.

 

انکرتکست Exact Match :

شاید بتوان گفت Exact Match مهم ترین انکر تکست موجود است. در Exact Match ، شما فقط از کلمه کلیدی هدف تان را در متن لینک استفاده می کنید. در حالی که متن لینک Exact Match تاثیر بسیاری بر ارتقا رتبه ی سایت شما دارد ، اما استفاده بیش از اندازه از این نوع لینک می تواند جریمه شدن سایت تان را در پی داشته باشد.

به عنوان مثال اگر کلمه کلیدی یکی از صفحات سایتتان لینک بیلدینگ است. لینک هایی که برای آن صفحه می سازید ، همان کلمه کلیدی لینک بیلدینگ می باشد.

انکر تکست

 

اهمیت استفاده از انکرتکست در سئو و رتبه‌بندی سایت:

همان گونه که گفته شد، گوگل به دنبال ارائه ی مطلب هایی است که جستجو گران را هر چه زودتر به آنچه نیاز دارند برساند.اگر شما توانایی این را داشته باشید که با مهندسی انکر تکست ها ، گوگل را قانع کنید که مطالبتان بی نقص است و لینک موجود میانبری بی خطر برای مخاطب فراهم می کند، آن گاه شما به نور چشمی گوگل تبدیل خواهید شد و در سئو و رتبه بندی سایت موفق عمل خواهید کرد.

 

 

 

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *