google dance چیست

google Dance چیست و تاثیر آن بر سئو سایت چگونه است؟

google Dance چیست و تاثیر آن بر سئو سایت چگونه است؟

 

خب در ابتدا می خواهیم با یک مثال برایتان مسئله را باز کنیم فرض کنید یک افسر می خواهد از بین 20 نفر شرکت کننده در آزمون عملی رانندگی یک نفر که از همه ی لحاظ ها توانایی ها و استعداد های برتری نسبت به بقیه دارد را در امتحان قبول کند.

موقعیت و وضعیت گوگل هم مشابه همین افسر است گوگل باید در هر لحظه میلیون ها صفحه را بررسی کند و با در نظر گرفتن هزاران فاکتور سایت برتر را شناسایی می کند.

در همچین شرایطی که رقابت انقدر شدید است که چندین سایت مختلف با کلمات کلیدی یکسان کاملا در یک سطح قرار گرفته اند و حالا گوگل باید آنقدر سایت شما و شایت های مشابه تان را می رقصاند، تا قادر به گرفتن بهترین تصمیم باشد.

حال اگر در حوزه ی سئو فعالیت می کنید حتما واژه ی google dance  به گوشتان خورده است. اما اکنون این سوال برای شما پیش می آید که این اتفاق آیا برای سایت شما خوب است یا خیر؟در این مقاله می خواهیم به سوالات شما در ارتباط با گوگل دنس پاسخ دهیم.

google dance چیست

google dance چیست

رقص گوگل (google dance  ) چیست و چرا دارای اهمیت است ؟

 

گوگل در طول سال آنقدر به روز رسانی و تغییرات در الگوریتم های خود معرفی می کند که سایت های اینترنتی  و متخصصان سئو

باید به طور مداوم مطابق با الگوریتم ها ی گوگل عمل کنند و به هر ساز آن برقصند.

عبارت رقص گوگل به تغییر پذیری بالای نتیجه های گوگل اشاره میکند. زمانی که شما صفحه ی جدیدی را و وب سایت خود احداث می کنید. گوگل نمی داند که آن را بلافاصله در کجای صفحات نتایج جستجو قرار دهد.

به همین علت هست لازم است صفحه ی شما ارزیابی شود تا رتبه ی مناسب برای آن تعیین شود و این ارزیابی توسط پدیدیه ای به نام رقص گوگل انجام می شود در واقع رقص گوگل صفحه ی شمارا محک می زند.

و طبق گفته های قبل گوگل صفحه ی تازه منتشر شده ی شمارا که با رتبه ی پایین شروع به فعالیت کرده است به جایگاه بسیار مناسب  و بالا می آورد تا واکنش کاربران را نسبت به آن مورد سنجش قرار دهد.و اگر صفحه ی شما مورد استقبال کاربران قرار بگیرد و بر روی صفحه ی شما کلیک انجام شود گوگل برای آن صفحه امتیاز قائل می شود و این موضوع در تعیین نهایی جایگاه و رتبه ی آن صفحه حائذ اهمیت می باشد.

یک روز شما میبینید که صفحه ی شما در صدر نتایج گوگل قرار دارد و یک روز شما را به فقر صفحات نتایج  قرار می دهد.و این چرخه برای سنجش سایت شما برای مدتی ادامه خواهد داشت وانقدر صفحه ی شما توسط گوگل دچار جابه جایی می شود تا جایگاه مناسب صفحه ی شما پیدا شود.

رقص گوگل از این حقیقت ناشات میگیرد که صفحه ی شما به سرعت در صفحات نتایج جستجو جایگاه عوض می کند و یا به عبارت دیگر می رقصد.

این تغییر پذیری جایگاه صفحه ی شما در نتایج گوگل یک فرایند بسیار طبیعی است و به معنای ان است که وب سایت شما مورد توجه گوگل قرار گرفته است.

رقص گوگل برای صاحبان مشاغل اینترنتی و وبستر ها و سئو کار ها دارای اهمیت بسیار است به این علت که بر روی رتبه بندی سایت آنها تاثیر گذار است. در این بین باید ذکر کنیم که ترافیک برای یک کسب و کار اینترنتی نقش حیاتی را دارد و بدون داشتن ترافیک بدانید که کسب و کار شما نابود شده است. رقص گوگل به کم یا زیاد شدن ترافیک طبیعی وبسایت شما کمک می کند حال اگر ترافیک سایت شما زایاد شود نشانه ی خوبی است حال حتی اگر رتبه ی صفحه ی شما دچار تنزل شده باشد رقص گوگل می تواند یک اتفاق سازنده به حساب بیاید چرا که این تغییرات اغلب به صورت موقتی هستند و حتی میتوانند به عنوان زنگ خطر برای افرادی که از سایت خود غافل شده اند باشند.

 

روش کار Google Dance  چیست ؟

اکنون می خواهیم در عمل رقص گوگل چگونه عمل می کند و در چه زمان هایی اتفاق می افتد.

در حقیقت گوگل هنگامی که محتوا یا صفحه ی جدیدی را به تازگی منتشر می شود و در صفحه ی دوم و سوم و یا بعد از آن در نتایج جستجو نمایش داده می شود فرصتی می دهد تا بتوانند به صفحه ی اول نتیج بیایند و مواجه کاربر با آن صفحه را بررسی می کنند به عنوان مثال تعداد کلید های دریافتی را بعد ارز ورود به صفحه را سنجش می کنند و سپس نتیجه ی بدست آمده با صفحه ای که قبلا وجود داشته تحت این رقابت مقایسه می شود و اگر صحه ی جدید عملکرد بهتری داشته باشد رتبه ی صفحه ی جدید بهبود پیدا می کند و در صورتی هم که نتوانید نظر مخاطب را جذب کنید به جایگاه قبلی خوذ باز می گردید.

رقص گوگل بر چه اساسی اتفاق می افتد و چه مدت به طول می انجامد ؟

رقص گوگل بر اساس یکسری معیار ها اتفاق می افتد که به شرح زیر می باشد :

  1. سن : هر چه وب سایت شما جدیدتر باشد رقص گوگل بر روی وبسایت شما بیشتر خواهد بود
  2. لینک سازی : هر چه لینک هایی که به صفحات خود داده اید بیشتر باشند و جدید تر و قدرتنمند تر باشند آن صفحه رقص بیشتری خواهد داشت.
  3. رقابت : هر چه کلمات کلیدی ، حوزه ی فعالیت و یا محل جغرافیایی یک کسب و کار دارای رقابت کاری بیشتری باشد رقص بیشتری صورت خواهد گرفت.
  4. تغییرات : هر چه تغییرات ایجاد شده بر روی وبسایت بزرگتر باشند و بیشتر به چشم بیایند رقص بیشتری انجام می شود.

همین معیار هایی که ذکر کردیم بر روی مدت زمانی که طول می کشد رقص گوگل به پایان برسد تاثیر گذار خواهد بود به عنوان مثال هر چه تغییرات وسیع تر باشند رقص گوگل بیشتر طل می کشد.

گوگل دنس چیست

گوگل دنس چیست

تاثیر رقص گوگل بر روی سئو سایت :

اگر وبسایت خود را برای بهینه سازی به یک متخصص سئو بسپارید گوگل متوجه تغییراتی که در حال انجام است می شود اما گاهی ممکن است که وقتی گوگل موفق به تشخیص اقدامات بهینه سازی می شود سایت شما موقتا به رتبه ی پایین سقوط کند گوگل می داند که تغییر مثبت لزوما منجر به افزایش بلافاصله ی رتبه نمی شود و ممکن است حتی برعکس باشد و باید صبر  زیادی به خرج بدهیم. اگه به گوگل زمان بدهید و شکیبا باشید با استفاده از راهکار های سئو کلاه سفید پاداش خوبی می دهد.

سئو خوب و سریع زمان بر است و این اجازه را ندهید که رقص گوگل استراتژی شما ضعیف کند. و سعی کنید با تغییر پذیری ها و نوسانات رقص گوگل کنار بیایید و به اجرای اقدامات و عملیات سئو با کیفیت ادامه دهید.

نگران نباشید رتبه ی شما در نتایج گوگل افزایش خواهد کرد.

پیشنهاد میکنم برای آشنایی بیشتر با اصول سئو این مقاله را مطالعه کنید : سئو چیست ؟

 

نتیجه گیری نهایی :

هنگامی که تلاش می کنید که وب سایت خود را به کاربران معرفی کنید. مدیریت کردن سئو سایت بسیار مهم می شود و استفاده از اصول سئو می تواند به دریافت ترافیک  و آوردن مشتریان بالقوه به سایت ما کمک کند. و این نکته را فراموش نکنید که به رقص گوگل و تاثیراتش بر سئو سایت خود همواره آگاه باشید.

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *