بمباران کلمه کلیدی یا همان keyword stuffing چیست ؟؟

اصطلاح keyword stuffing یا همان بمباران کلمات کلیدی یک روش قدیمی و البته رایج برای معرفی کلمه کلیدی هدف به ربات های گوگل است. در این روش تلاش میشود، با تکرار یک کلمه یا عبارت مشخص؛ در متن صفحه، عنوان، توضیحات متا و حتی لینک های داخلی، شانس کسب جایگاه افزایش داده شود.

keyword stuffing چیست

keyword stuffing چیست

در عمل این روش موجب افزایش چگالی کلمه کلیدی هدف در صفحه شده و به ظاهر کمک میکند گوگل متوجه موضوع صفحه شود. این تکنیک طی چند سال اخیر بسیار کارآمد بوده و با وجود ابزارهای آنالیز سئو مانند افزونه Yoast استفاده از آن بسیار منطقی و درست به نظر میرسد.

 این روش بیشتر در سال های 2007 تا 2011 میلادی در سئو تاثیر گذار بود اما با ورود الگوریتم پاندا این روش دیگر جایی برای خود نداشت و به یک کابوس برای وب مستران تبدیل گشت !!!

با الگوریتم پاندا دیگر هیچ محتوای پر تکرار از کلمات کلیدی به سادگی نمی تواند از چشمان تیز بین این الگوریتم عبور کند و تکرار کلمات کلیدی در یک متن کوتاه دیگر چشمان مخاطبان را خسته و آزرده نمی کند چرا که گوگل و موتورهای جستجو برای این تکنیک و کلمات استفاده شده در آن , تره هم خورد نمی کنند . باید متن ها به صورت طبیعی نوشته شوند و نباید به این موضوع توجه داشته باشیم که چگالی کلمات کلیدی بیش از حد معمول و معقول در متن استفاده شود , بلکه باید به کیفیت محتوا و اثر آن بر روی مخاطب تمرکز کرد . آنچه برای کاربر ارزشمند است متنی است که تنها برای او نوشته شده باشد .

ضرر های احتمالی از استفاده تکنیک Keyword Stuffing

حال وقت آن رسیده تا با هم به ضرر های احتمالی استفاده از این تکنیک بپردازیم . به این دلیل به کلمه ضررهای احتمالی اشاره کردم که کلا بحث از دست دادن رنک و اعتبار یک سایت به عوامل بسیار زیادی بستگی دارد که تکنیک Keyword Stuffing یکی از آن ها می باشد . در زیر به 2 ضرر احتمالی اشاره می کنم :

از دست دادن جایگاه و رتبه وب سایت یا google penalize

بمباران-کلیدی-چیست

بمباران-کلیدی-چیست

بدیهی است که شما با استفاده از این روش عملا شمشیر خود را برای گوگل و دیگر موتورهای جستجو از رو بسته اید. آیا به گوگل حق نمیدهید که با این دشمنی شما مبارزه کند ؟ گوگل دغدغه همیشگیش رضایت کاربران خود می باشد . آیا با این کار یعنی استفاده از کلمات کلیدی به دفعات بسیار زیاد و کسالت بار , کاربران را آزرده نمی کنید ؟

از دست دادن کاربران سایت

فرض کنید من در این مقاله از کلمه Keyword Stuffing به شدت استفاده میکردم , به طوری که در هر خط حداقل 5 بار و در هر پاراگراف 20 بار شما این کلمه را می دیدید . آیا بازهم مایل بودید که تا انتها این مقاله را مطالعه نمایید ؟ آیا باز هم وقت می گذاشتید تا دیگر مقالاتی که توسط من در این وب سایت منتشر شده را مطالعه نمایید ؟ قطعا نه !!! این جاست که مهمترین ضرر استفاده از به کار بردن کلمات کلیدی بیش از حد را برای خود و وب سایتم به ارمغان آورده ام !!! یعنی از دست دادن کاربرانی مثل شما .

در نهایت خودتان قضاوت کنید که آیا ارزش دارد از این تکنیک منفور در وب سایتتان استفاده کنید ؟ آن هم به خاطر افزایش رتبه ای که قطعا نسیبتان نخواهد شد !!!

سخن آخر

امیدواریم به خوبی درک کرده باشید که keyword stuffing چیست و چطور می تواند به استراتژی سئو شما آسیب وارد کند. تکنیک های سئو کلاه سیاه محدود به این یک مورد نمی شوند؛ اگر کار سئو را به تازگی شروع کرده اید، سعی کنید تا انتهای مسیر خود از این تکنیک ها دوری کرده و ارائه کیفیت را در اولویت اول خود قرار دهید.

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *