پیلار کانتنت چیست

پیلار کانتنت یا همان محتوا ستونی چیست ؟ + توضیح جامع

محتوا ستونی کی محتوا بسیار کامل است که در مورد یک موضوع به صورت جامع و کامل صحبت می کند .  محتوای ستونی، بخشی از یک ساختار محتوایی به نام ساختار خوشه‌ای هست. ما یک محتوای ستونی درباره موضوعی تولید می‌کنیم که شانس کسب رتبه بالایی دارد(pillar page). بعد از ساخت پیلار کانتنت محتوا زیر مجموعه را حول محور پیلار کانتنت تولید می کنیم که هم ساختار قو داشته باشد هم برای کاربر راض کننده باشد هم لینک سازی داخلی خوبی را فراهم می کند .

محتوای ستونی چیست؟

ساختار-محتوا-ستونی

ساختار-محتوا-ستونی

برخی از موارد وجود دارد که بسیار مهم است و در چند پاراگراف قابل توضیح نیست. بعلاوه ، چون حاوی اطلاعات و اسناد مهمی هستند ، ما می خواهیم بیشتر دیده شوند. بنابراین ، ما یک مقاله طولانی ، جامع و کامل تولید و منتشر می کنیم. در واقع ، محتوای یک ستون ، که به عنوان صفحه ستون یا ستون نیز شناخته می شود ، تمام جنبه های یک موضوع را به روشی دقیق ، عمیق و دقیق در یک مقاله نشان می دهد.

با توجه به اهمیت و جامع بودن این مطالب ، ما آن را به عنوان ستون سایت خود در نظر می گیریم. اما علاوه بر محتوای ستون ، برای اینکه بتوانیم آن را بهتر نشان دهیم ، یک بک لینک خوب ایجاد کنیم و زوایای مختلف موضوع را جداگانه بررسی کنیم ، به سراغ محتوای خوشه می رویم. Clusters Content در واقع چیزی شبیه به پست های منظم وبلاگ است که روی بخشی از محتوای ستون مانند قیمت ، مشخصات و غیره تمرکز دارد. علاوه بر این ، محتوای خوشه به Pilar پیوند داده می شود تا محتوای ستون را بهتر ببیند. البته ما همچنین محتوای Pilar را به خوشه پیوند می دهیم.

همچنین بخوانید : کنیبالیزیشن چیست ؟

محتوای ستون از پست های معمول وبلاگ طولانی تر است زیرا همه جوانب یک موضوع را در بر می گیرد و ما می خواهیم در موتورهای جستجو رتبه خوبی داشته باشد ، اما عمق آن ممکن است کمتر از محتوای خوشه باشد. به همین دلیل محتوای خوشه ای تولید می کنیم تا بتوانیم به جزئیات بیشتری بپردازیم.

مراحل ساخت پیلار پیج

محتوا ستونی چیست

محتوا ستونی چیست

انتخاب موضوع پیلار پیج‌ها بسیار با اهمیت است. در ابتدا باید مخاطبان اصلی خود را شناسایی کنید و علاقه‌مندی‌های آ ن ها را در نظر بگیرید. موضوعی که انتخاب می‌شود باید وسیع باشد؛ که به راحتی بتوان از آن، مطالب و محتوای مرتبط زیادی تولید کرد.

 • هدف خود را مشخص کنید، یعنی تصمیم بگیرید که با چه مبحث و موضوعی می‌خواهید شناخته شوید.
 • کلمات کلیدی مرتبط با موضوع را کشف کنید.
 • بفهمید که مخاطبان دقیقاً چه چیزی را سرچ می‌کنند.
 • سؤالاتی که امکان دارد به ذهن مخاطبان برسد را پاسخ دهید.
 • محتواهای جدید تولید کنید.
 • از روش‌هایی برای راحت خوانده شدن پست استفاده کنید.
 • لیستی از مطالب، عنوان ها، نظرات و پرسش ها تهیه کنید و مطابق آن محتوا تولید کنید.
 • مطالب را به هم ربط دهید و لینک سازی انجام دهید.
 • حتماً در شبکه‌های اجتماعی، پیلار پیج خود را اشتراک گذاری کنید. تبلیغات پیلار پیج بسیار به شناخته تر شدن شما کمک می کند.

ویژگی های پیلار کانتنت یا محتوا ستونی چیست ؟

این یک مشکل را حل می کند یا با اطلاعات دقیق و جامع به یک سوال پاسخ می دهد.

از نظر دامنه یا جزئیات با محتوای دیگر موضوع متفاوت است.

این ترکیبی از قابل اعتماد ، مفید یا جالب است.

از آنجا که مربوط به وبلاگ نویسی کسب و کار است ، محتوای ستون همچنین می تواند به عنوان یک سری پست تعریف شود که بهترین کار سایت شما را نشان می دهد. این پست هایی است که بازدیدکنندگان جدید را به آنها ارجاع می دهید ، همچنین پست هایی است که مدتها پس از ارسال اولیه برای خوانندگان مفید خواهد بود.

پست ها و مقالات وبلاگ نمونه های خوبی از محتوای ستون ایده آل است ، اما اینفوگرافیک ها ، فیلم ها یا سایر صفحات آموزنده نیز از انواع محتوای مفیدی هستند که می توانند برای پشتیبانی از موضوع در صفحه ستون قرار گیرند.

این محتوای بنیادی دانش مهمی را برای هرکسی در مکان شما فراهم می کند و اگر به درستی انجام شود ، می تواند برای مخاطبان هدف شما در آینده قابل پیش بینی ارزشمند باشد ، هرگز ارتباط خود را از دست ندهد و همیشه به یک رتبه بالا دست یابد.

همچنین بخوانید : الگوریتم eat چیست ؟

عملکرد کلی محتوای ستونی و خوشه ها 

 • ترافیک به صفحاتی که بخشی از خوشه ها هستند
 • نرخ تبدیل صفحات در خوشه ها
 • بهبود جایگاه سرچ در گوگل
 • بازدید کلی از وب سایت
 • مؤثربر سئو سایت

با بهینه سازی کلمات کلیدی مرتبط  با موضوع  در خوشه ها می‌توان به محتوای ستونی نظم داد و با لینک دادن به صفحات ستونی از نامفهوم بودن موضوع جلوگیری کرد.

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *